Місячні, ПМС, “критичні дні”, “менструальний цикл” – ці слова, що характеризують одне й теж явище, наводять жах на багатьох особин жіночої статі. Для більшості з нас місячні кровотечі – справжній тягар, що супроводжується сильними болями внизу живота, у спині, грудях, голові. Це різкі зміни настрою, слабкість, непомірний апетит у солодкому тощо.
Навіть напередодні ПМС деякі жінки починають відчувати занепокоєння, скаржаться на депресію, нестачу сил. З погляду фізіології це пояснюється зміною рівня гормонів. Рівень того ж естрогену, який відповідає за гарне самопочуття дівчини, з наближенням місячних знижується, а досягає найвищої точки в період овуляції. Тобто. на початку нового циклу йому властиво підвищуватись. За цим посиланням https://arthro.com.ua/?p=28569 ви можете дізнатися про причини появи згустків при місячних.
Також велике значення відіграє образ. Шкідливі звички, раціон харчування, відсутність регулярної фізичної активності – лише посилюють відчуття жінки в ці дні. Чому Господь створив нас з такими, що випливають? Точної відповіді не дасть ніхто. Дехто може обурюватись і звинувачувати Бога в тому, що Він дав привілеї чоловікові, а жінок покарав за гріх Єви.
Також багатьом місячні можуть асоціюватися з нечистотою, оскверненням. Іудеї, наприклад, вважали дружин у період їхнього менструального циклу нечистими, що заражають усе навколо. Однак сам Христос зруйнував цю оману. Він дозволив жінці, яка протягом 12 років страждала на кровотечі, доторкнутися до себе. Ісус її зцілив. При творінні Бог не ставив Адама вище жінки. Але те, що ми наділені таким станом, має нагадувати нам про те, що дівчина – джерело нового життя.
Сигнали організму
Наш організм у “критичні дні” сигналізує, щоб ми зробили паузу, дали спокій тілу та душі. Місячні – це і фізичне, і емоційне очищення. Навчіться сприймати цей процес інакше. Звісно, у такі моменти складно взяти себе до рук. Але на тлі зміни гормонів у нас відбувається зміна свідомості. Тому місячні – сприятливий час у розвиток особистості, перегляду життєвого укладу.
Подібної зміни стану свідомості бажають досягти багато чоловіків, творчих людей. А нам ця здатність дарована безкоштовно. Тому користуйтеся цією можливістю, відкрийте для себе нове покликання, пам’ятайте про жіночу чутливу сутність. А полегшити біль допоможуть:
- регулярні фізичні вправи до та після ПМС;
- відмова від нікотину, кави, алкоголю;
- правильне харчування;
- рясне пиття (тепла вода);
- свіже повітря;
- дотримання режиму сну;
- запобігання охолодженню;
- поза із зігнутими в колінах ногами, притиснутими до грудей із теплою (не гарячою) грілкою на животі (тримати не більше 15 хв., щоб не посилити кровотік).